شان انسان در  ایمان و هجرت و جهاد است و مقدمه، جهاد فی سبیل الله است، توشه ات را بردار و هجرت کن..شهید آوینی

..بزرگی میگفت راهیان نور همانند حرف زدن هستش ، رفتیم و حرف هامون رو به شهدا و خدای خودمون زدیم و حالا وقت عمل به اون حرفاست
اردوی راهیان نور حرف زدن و اردوی جهادی عمل به اون حرفاست..

خواستیم عمل کنیم البته اونجور که دلمون می خواست..

 

روزای اول سید جلسه گذاشته بود و توان سنجی از بچه ها صورت گرفت.کار تعریف کرد و بنا به اون کارها و نیازمندیها بچه ها رو تقسیم.

اردوی جهادی که قبلا رفته بودیم، روستای پلگه بزی از ادیمی بود و بچه ها در یک روستا کار می کردند..

اما کاری که سید برداشته بود بس سنگین بود و پروژه های زیادی رو در بر می گرفت..اول اردو حدود۶۰نفر بودیم اما کم کم آب رفتن..به قول ایشون چند تا آقازاده با هم اومدن باهامون توی اردو همراه بشن .. اونقدر خوشحال بودم که فقط مونده بود گاوی گوسفندی چیزی زمین بزنیم اما به فرداش نرسیده جز یه نفر از این گروه۶،۷ نفره همه جیم فنگ..!!

حدود۷،۸ روستا رو با این بچه ها با کارهای عمرانی و فرهنگی پوشش می دادند..

تو اون جلسه اتمام حجت ،سید با بچه ها صحبت می کرد،بعضیا گله مند بودند که کارشون سبک هست و برنامشون پر نیست..پیشنهاد داد خودسازی کنید و بیشتر کتاب بخونید و..

شنیدم که گفت:وقتی همکاری نکردن مسئولین و بعضی از جهادگرا و مشکلاتی که داره راه به راه جلوی پامون قرار می گیره رو می بینم قصد داشتم اردو رو همین امروز کنسل کنم اما وقتی می بینم بین همین بچه ها چند نفر نماز شب خون پیدا میشه و اردو باعث شده نماز شب بخونن پشیمون میشم..اگه اینا نبودن قید همه چی رو میزدم..

خدا خیرش بده..خیلی کار کرد و با اخلاص بود..زیاد در جریان کاراشون نیستم فقط چند مورد رو خودم شاهد بودم که محض ریا هم شده بنویسیم تا ما هم یاد بگیریم..

می گفت:برای اینکه به شما غذا برسه تا شب جز یک لیوان چای چیزی نمی خورم...تا۲و۳ صبح جلسه و صحبت با بچه ها داشت و از نماز صبح هم بیدار و پیگیر کارها..روزای اول بچه هابه دلیل نبودن سرویس با وانت جابجا می شدن، بعضی مسئولین برای دادن ماشین همکاری نمی کنن، ایشون از برادر خودشون درخواست می کنن وانت خودشون رو از شهرستان به زابل بیارن که در مسیر مشکلات زیادی پیش میاد و با تحمیل خسارت۱.۵ملیونی برای خودشون برمی گردونن..جز یکی دو دست لباس که داشتن بقیه رو داده بودن بچه ها استفاده کنن و...

نوشتن نظر

فیلدهای ستاره دار(*) را حتما پر نمایید.